Patronem serwisu jest PTCA

Aktualności PTCA

Atopia 2/2018

Piknik Bezpieczeństwa

W dniu 18. maja br. dzięki zaproszeniu Przedszkola nr 352 na warszawskim Ursynowie, uczestniczyliśmy w dorocznym Pikniku Bezpieczeństwa. Pogoda dopisała. Na naszym stoisku, odwiedzający mogli min.:

  • zmierzyć miernikiem poziom nawodnienia warstwy naskórkowej skóry
  • zobaczyć jak działa oxytopulsoksymetr podać epinefrynę (adrenalinę w autostrzykawce) – z użyciem trenażera
  • zapoznać się z naszym . kwartalnikiem „Atopia” i “Pakietem Informacyjnym dla Szkół i Przedszkoli”
  • Zobaczyć jak prawidłowo aplikować emolient na skórę
  • Zrobić miejscowy mokry lub  suchy opatrunek z użyciem bandaża Comfifast™Każdy odwiedzający otrzymał od nas pakiet prezentów składający się z zestawu dermokosmetyków serii #OillanJunior, wyrobów medycznych marki #Comfifast, materiałów PTCA i gadżetów, miarek – breloczków.

Dziękujemy Radzie Rodziców i Dyrekcji Przedszkola, za zaproszenie, dziękujemy odwiedzającym, którzy sprawili, że się nie nudziliśmy no i serdeczne podziękowania dla Firm – Ocenic S.A – marka Oillan Junior oraz BestMedicalBrands – marka Comfifast™ Easywrap™, za wsparcie i za przekazanie pokaźnej ilości produktów i próbek dla naszych gości.

„Odetchnij z ulgą – walka z chorobami płuc i alergią”

PTCA zostało partnerem merytorycznym kampanii edukacyjnej „Odetchnij z ulgą-walka z chorobami płuc i alergią”. Marsz alergiczny może się rozpocząć już w pierwszych miesiącach życia. Lekceważenie objawów chorób atopowych, może skutkować rozwojem astmy oskrzelowej. Jak sobie z tym radzić? @WarsawPress we współpracy z Polskim Towarzystwem Chorób Atopowych podjęło tematykę marszu alergicznego i astmy w swojej najnowszej kampanii edukacyjnej „Odetchnij z ulgą – walka z chorobami płuc i alergią”. Wydawnictwo Kampanii w wersji papierowej ukazało się w dniu 09.04.2018 r., jako dodatek do wydania papierowego Gazety Wyborczej. W projekcie znalazła się wypowiedź Przewodniczącego Rady Naukowej PTCA – Profesora Romana Nowickiego. Cały artykuł znajdziecie w dalszej części Atopii, w dziale „Z wizytą u eksperta”. Zapraszamy do lektury!

Konkurs Avène

W dniach 23 kwietnia do 30 maja br. PTCA wraz z naszym Partnerem, Marką Avène ogłosiło konkurs, w którym można było wygrać min. 3-tygodniowy pobyt w Centrum Hydroterapii Avène we Francji oraz darmowe zestawy produktów. Konkurs był kierowany do rodzin z dzieckiem, które ma zdiagnozowane AZS. Ogłoszenie konkursu 30 czerwca, trzymamy kciuki!

Test Wiedzy o AZS – Podsumowanie

10 kwietnia zakończyliśmy nasz „Test Podstawowej Wiedzy o AZS ”, który PTCA przeprowadziło wspólnie z Partnerem Wspierającym – marką La Roche-Posay. Podsumowując, zanotowaliśmy łącznie 501 osób, które zmierzyły się z wyzwaniem, z czego 70 testów uzyskało maksymalną punktację 15/15, poprawnych odpowiedzi. Zgodnie z zapowiedziami 50 uczestników testu, którzy uzyskali najlepsze wyniki i zrobili to w czasie najkrótszym od daty publikacji testu, otrzymało pakiet z nagrodami. W pakiecie znalazły się następujące dermokosmetyki: La Roche-Posay Lipikar Baume AP+ 200ml, La Roche-Posay Lipikar Syndet AP+ 200ml , La Roche-Posay Lipikar Stick AP+. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy zadowalających efektów stosowania dermokosmetyków marki La Roche-Posay.

Bezpłatne konsultacje Dermedic – Klinika Zdybski

Informujemy, że nasz Partner Wspierający – Dermedic-Klinika Zdybski, prowadzi bezpłatne konsultacje dermatologiczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, które zmagają się ze zdiagnozowaną i leczoną od minimum roku, ciężką postacią AZS. Zapisy pod nr. tel. 601936924, email:klinikazdybski@gmail.com, adres: Klinika Zdybski ul. Sienkiewicza 65/14, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski Zapraszamy!

Bezpłatne badania i zabiegi dla dorosłych atopików

Lek. Anna Płatkowska-Szczerek, Klinika Psychodermatologii UM w Łodzi, Klinika Promedion w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych w maju zaprosiło 60 dorosłych osób z atopowym zapaleniem skóry na bezpłatne badania oraz zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego lub komórek macierzystych.

Warunkiem skorzystania z oferty było członkostwo w Polskim Towarzystwie Chorób Atopowych.

Test dermokosmetyków Oillan Balance

W tym miesiącu, producent dermokosmetyków Oillan Balance do pielęgnacji skóry wrażliwej i alergicznej u osób dorosłych oraz PTCA zaprosiły do testu dermokosmetyków. Zestaw składający się z 4 preparatów (Dermatologiczna emulsja do mycia twarzy, Dermatologiczny płyn micelarny, Multilipidowy krem do twarzy, Multiregenerujący krem pod oczy i na powieki) otrzymało bezpłatnie do testowania 100 osób-Członków PTCA. 18 czerwca na naszym profilu FB, została opublikowana lista osób, które otrzymały zestawy kosmetyków do testowania. Życzymy udanego testowania!

Ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Chorób Atopowych

Z przyjemnością informujemy, że Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych oraz Fundacja Alabaster złożyły wniosek oraz rozpoczęły formalny proces o ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Chorób Atopowych. O szczegółach będziemy Was informować na bieżąco na naszym profilu na Facebooku.

AZS – jak sobie z tym radzić?

9 kwietnia w studio Polskiego Radia Dzieciom, w audycji „Strefa Rodzica”, o atopowym zapaleniu skóry, rozmawiały Marta Świtek, Rzecznik Prasowa Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych oraz dr Lidia Ruszkowska. Bardzo ciekawa audycja, zapraszamy do wysłuchania w kanale wideo PTCA na Youtube – AtopiaTV.

Baza wiedzy o chorobach atopowych i alergiach

Drodzy Czytelnicy, bardzo często w Grupach Wsparcia prowadzonych pod patronatem PTCA, ale także na naszym profilu Facebooku pojawiają się podobne pytania. Często administracja odsyła do podobnych źródeł. Poniżej znajdziecie listę linków odsyłających do sprawdzonych i rzetelnych źródeł wiedzy o AZS i alergiach:

1) Baza plików Grupy Wsparcia (wewnętrzna na FB) ZapalenieAtopoweSkory/files
2. Strona główna Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych (PTCA)
3) Grupa Wsparcia dla Rodziców Dzieci z AZS
4) Grupa Wsparcia dla Dorosłych Atopików
5) Grupa „AZS BAzarek sprzedaż i wymiana (tylko dla Członków PTCA)
6) Profil fejsbukowy PTCA
7) Formularz deklaracji przystąpienia do PTCA (członkostwo)
8) Strona pobierania darmowego kwartalnika „ATOPIA” oraz „Pakietu Informacyjnego dla Szkół i Przedszkoli”
9) Baza polecanych lekarzy
10) Baza wiedzy o chorobach atopowych
11) Schemat diagnozy i leczenia AZS
12) Aktualny kalendarz pylenia w Polsce
13) Radzenie sobie ze świądem-materiał od IFSI
14) Baza wiedzy o metodzie mokrego opatrunku (Wet Wraps Therapy)
15) Artykuły i nowości ze strony PTCA
16) Baza Wiedzy o Alergiach
17) Przepisy kulinarne dla alergików
18) Baza Przedszkoli przyjaznych alergikom
19) Baza wiedzy o produktach naturalnych w leczeniu AZS
20) Test wiedzy o AZS
21) Pobieralnia artykułow i poradników (dla Członków PTCA)
22) Strefa Rabatów na produkty atopowe (dla Członków PTCA) dla zrejestrowanych
23) „Kanał wideo„AtopiaTV”
24) Kontakt do Rzecznika Prasowego PTCA
25) Regulamin Grupy Wsparcia dla Rodziców

 

Administratorzy Grup Wsparcia (dla rodziców i pacjentów z AZS):
Hubert Godziątkowski
Michał Ania Przyborski
Joanna Pa
Koleta Pe
Katarzyn Mirecka
Justyna Samiecová

Komentarze

Dodaj komentarz