Patronem serwisu jest PTCA

Aktualności PTCA

Atopia 2/2017

Anafilaksja alergia, która może zabić

Temat anafilaksji jest bardzo istotny dla wszystkich alergików. Wstrząs anafilaktyczny to ostra i nagła reakcja powodująca bezpośrednie zagrożenie życia. Wg badań, w każdym roku do wstrząsu anafilaktycznego dochodzi u 3% ludzi. Dlatego też Władze Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych, podjęły decyzję o uruchomieniu ogólnopolskiego programu edukacyjnego, który zakłada wyedukowanie kadry wychowawczej w żłobkach i przedszkolach w całej Polsce, w zakresie poprawnego stosowania autozastrzyku z adrenaliną, w sytuacji gdy podopieczny znajdzie się w przypadku nagłego wstrząsu anafilaktycznego Zakładamy, że w ramach Projektu w pierwszej kolejności wraz z producentem Epipen Junior – przeszkolimy możliwie najszerszą grupę rodziców z całej Polski. Po przebytych szkoleniach, rodzice będą już w swoich rodzinnych miastach, przy wsparciu organizacyjno-merytorycznym PTCA – szkolić bezpośrednio kadrę wychowawczą. Zapraszamy do współpracy każdy podmiot, który chciałby wesprzeć finansowo oraz organizacyjnie nasze Stowarzyszenie w ramach Projektu. Zgodnie z powyższym zapraszamy chętnych do współpracy i zgłoszenia na adres: info@ptca.pl

Konsultacje psychologiczne online

Na początku 2017 roku PTCA uruchomiło funkcjonalność bezpłatnych porad/konsultacji z psychologiem, dla Członków PTCA. Rejestracja wizyt odbywa się elektronicznie za pośrednictwem tego formularza, a konsultacje są prowadzone w trybie online (połączenie video z psychologiem w gabinecie). Zapraszamy do czynnego uczestnictwa! Rozszerzamy zakres bezpłatnych konsultacji psychologicznych online dla kolejnych 20 osób w okresie od września do grudnia 2017 r., w ramach Projektu „The Doors-otwieramy drzwi do nowej pracy”.

Test emolientów OILLAN med+

W dniu 26 czerwca 2017 roku przeprowadziliśmy wspólną akcję Oillan med+ i Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych Tematem akcji było testowanie przez Członków PTCA oraz użytkowników Grupy Wsparcia na FB, 2 preparatów z serii Oillan med+, które są przeznaczone do pielęgnacji skóry ze schorzeniami dermatologicznymi (AZS, łuszczyca, chronicznie sucha i wrażliwa skóra, skłonna do alergii). Do testów Firma Oceanic S.A, nieodpłatnie przekazała oraz wysłała do „testerów” 200 zestawów składających się z 2 preparatów: Emulsji natłuszczającej do kąpieli dermatologicznej pojemność 200 ml oraz Balsamu intensywnie natłuszczającego pojemność, 200 ml. Preparaty w zestawach otrzymało 200 osób. Akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, limit 200 zestawów w zasadzie został rozdysponowany w pierwszych godzinach od ogłoszenia startu testów. Korzystając z okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować Firmie Oceanic S.A, właścicielowi marki Oillan med+ za uczestnictwo w projekcie.

Baza polecanych lekarzy specjalizujących się w chorobach atopowych

Od jakiegoś czasu PTCA buduje dla Was bazę lekarzy specjalizujących się w chorobach atopowych. Bazę wg województw, możecie znaleźć klikając w ten link. Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych nie ingeruje w listę lekarzy jedynie zbiera, koryguje i prezentuje dane, wyłącznie na podstawie zgłoszeń pacjentów i rodziców. Jeżeli jesteście zadowoleni z efektów współpracy z konkretnym lekarzem i chcielibyście się podzielić tą wiedzą z atopową społecznością, zgłaszajcie swoje typy na adres emailowy: info@ptca.pl. W zgłoszeniach, prosimy o podanie imienia i nazwiska lekarza, specjalizacji oraz możliwie pełnych danych teleadresowych placówki, w której dany lekarz przyjmuje. Z góry dziękujemy za wsparcie i życzymy owocnych poszukiwań w bazie polecanych lekarzy i samych sukcesów w leczeniu!

Rekomendacje produktowe PTCA

PTCA w ramach działalności statutowej, podjęło się misji sprawdzania, testowania i weryfikowania skuteczności produktów, które oferowane są na rynku i komunikowane jako produkty skierowane do alergików i atopików. Dlatego też dumą przedstawiamy Państwu Znak Rekomendacji Produktowej Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych. Chcielibyśmy , aby ten znak kojarzony był jako znak jakości i skuteczności wyrobu medycznego lub innego produktu (np. dermokosmetyk), który będzie można znaleźć na opakowaniach produktów dla atopików i alergików. Jak testujemy produkty? Zgłoszone do testów produkty podlegają 2 torowej weryfikacji. W pierwszej kolejności, produkt (pula produktów) udostępniany jest bezpłatnie do szerszego grona zainteresowanych (pacjenci i opiekunowie chorych dzieci) – Członkowie PTCA oraz użytkownicy Grup Wsparcia, stosują produkt, po czym wypełniają ankiety oceniające. Na dzień dzisiejszy PTCA w ramach różnych Grup Wsparcia, bazy swoich członków, dociera z komunikatem do ponad 30.000 rodzin atopowych. Ta część weryfikacji nie wpływa bezpośrednio na ostateczną decyzję o przyznaniu bądź nieprzyznaniu certyfikatu rekomendacji dla danego produktu. Ta część stanowi dla Producenta źródło informacji o produkcie od jego rzeczywistych użytkowników jak i również stanowi doskonałą okazję dla użytkowników do bezpłatnego przetestowania i zapoznania się z produktem.

Rekomendacja Rady Naukowej PTCA

Drugi poziom weryfikacji, prowadzony jest przez Radę Naukową PTCA, gdzie największe autorytety medyczne, wraz z pacjentami przeprowadzają testy aplikacyjne i wspólnie oceniają jakość oraz skuteczność produktu. Firmy, które zgłosiły produkt do testów, po pozytywnej weryfikacji, otrzymują certyfikat (dla konkretnego produktu), który uprawnia do uzyskania tytułu: Produkt Rekomendowany przez Radę Naukową PTCA oraz do używania naszego znaku graficznego np. na opakowaniu. Firmy zainteresowane zgłoszeniem swoich produktów do testów, poprosimy o kontakt na adres info@ptca.pl.

Rusza projekt „THE DOORS – otwieramy drzwi do nowej pracy” dla osób dorosłych z atopią i łuszczycą.

Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych jeszcze do 4 września, prowadzi nabór do projektu aktywizacji zawodowej osób dorosłych z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą „THE DOORS – otwieramy drzwi do nowej pracy ”Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Zwyczajnie Aktywni”.

Dorośli z atopowym zapaleniem skóry

Choroba ta głównie dotyka dzieci, co spowodowało, że organizacje i instytucje zajmujące się nią kierują swoje propozycje głównie do tej grupy wiekowej. Dorośli z AZS, których jest obecnie ok. 2 % społeczeństwa mają trudności w znalezieniu miejsca, czy oferty, która pomagałaby im w radzeniu sobie z trudnościami jakie ta choroba ze sobą niesie. Mówimy o pogorszonym wyglądzie, braku wiary w siebie, depresji, wycofaniu z życia społecznego w tym utraty lub rezygnacji z wykonywanej pracy, a w konsekwencji problemów finansowych, a koszty leczenia tej choroby sięgają 2 tys. miesięcznie.

Projekt „The Doors” ma na celu pomoc 12 osobom z AZS i łuszczycą :

zmienić postrzeganie siebie, 0 oderwać się od myślenia, że to choroba warunkuje nasze miejsce 0 w społeczeństwie i nie mamy możliwości zmiany tej sytuacji, nauczyć się dostrzegać i doceniać swoje umiejętności, 0 nauczyć się prezentować to kim naprawdę jesteśmy, 0 a nie to co może z nas zrobić choroba, zdobyć wiarę w posiadanie wpływu na własne losy, 0 nauczyć się dbać o siebie, 0 poznać jaki rodzaj pracy byłby dla każdej z nich najlepszy.

Zapraszamy osoby w wieku produkcyjnym, obecnie niepracujące, a pragnące znaleźć pracę oraz takie, które chcą obecną pracę zmienić. Każdy potencjalny uczestnik w pierwszej kolejności powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy (poniżej przycisk do formularza), a dalszej kolejności wybrani kandydaci odbędą rozmowę kwalifikacyjną, osobiście lub przez Skype, z Trenerem oraz psychologiem. Dajemy pierwszeństwo osobom niemającym obecnie zatrudnienia.

 

„Zgłoś się do bezpłatnego projektu aktywizacji zawodowej!” formularz zgłoszeniowy

Pomożemy też dodatkowo 20 innym osobom, które nie mogą uczestniczyć w projekcie głównym, oferując 20 darmowych konsultacji psychologicznych z ukierunkowaniem na porady zawodowe. link do konsultacje online

Komentarze

Dodaj komentarz