Patronem serwisu jest PTCA

Atopowe produkty

Atopia 1/2018

Emolienty EMOTOPIC

 

Emolienty EMOTOPIC to wyroby medyczne, przeznaczone do codziennego stosowania od 1. dnia życia. Łagodzą dolegliwości skóry suchej, wrażliwej skłonnej do łuszczenia, świądu i podrażnień oraz zapobiegają objawom AZS. Polecane również profilaktyczni w celu zapobiegania suchości skóry i podrażnieniom.

Oparte na naturalnych olejach – kompilacji oleju canola oraz konopnego, wykazują wysoką skuteczność w zmniejszaniu dolegliwości skóry suchej i atopowej oraz minimalizowaniu ryzyka nawrotów objawów. Tworzą na powierzchni skóry naturalną fizjologiczną barierę zabezpieczającą przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Intensywnie nawilżają i natłuszczają skórę, zmniejszając przesuszenie i łuszczenie naskórka oraz zapobiegają przed nawracającymi objawami suchości. Łagodzą podrażnienia, świąd, pieczenie i zaczerwienienia w okresie nasilonych zmian.

W ofercie marki EMOTOPIC znajdują się zarówno produkty do mycia, kąpieli, pielęgnacji ciała i twarzy oraz wyjątkowo łagodne szampony do suchej i atopowej skóry głowy.

Rękawiczki dermatologiczne Bamboo

 

Rękawiczki dermatologiczne Bamboo „niedrapki”- chronią skórę przed drapaniem i zabezpieczają przed alergenami kontaktowymi. Idealne dla dzieci, do „robótek ręcznych” oraz do prac domowych, dla dorosłych. Szeroka gama rozmiarów (od 2 r.ż). Skład: Bambus 95%, Lycra 5%. Można stosować bezpośrednio na maści i kremy. Ujemny współczynnik termiczny daje przyjemne uczucie chłodu na skórze. Rekomendacja The Norwegian Asthma and Allergy Association. Cena za parę, ok. 20,00 zł. Kup na www.sklepatopika.pl

Linoderm Omega

 

Linoderm Omega krem natłuszczający i kojący do skóry atopowej, suchej i bardzo suchej. Krem odbudowuje barierę hydrolipidową skóry, przywracając jej naturalną funkcję ochronną. Łagodzi podrażnienia i świąd. Krem nie zawiera kompozycji zapachowej, stanowi połączenie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega pochodzących z oleju wiesiołkowego, alantoiny oraz witaminy E. Od marca krem dostępny w nowej szacie graficznej

Komentarze

Dodaj komentarz