Patronem serwisu jest PTCA

Kosmetyk sterylny

Atopia 3/2018

Kosmetyk sterylny – przełom w pielęgnacji skóry atopowej

W 1996 r. zainspirowane wizjonerskim duchem jej założyciela, Grupa Pierre Fabre i marka Eau Thermale Avène wprowadziły na rynek innowacyjną ofertę sterylnych produktów do pielęgnacji skóry szczególnie wrażliwej – gamę Tolerance Extrême. Od tego czasu oferta kosmetyków sterylnych poszerzyła się o linię produktów do pielęgnacji skóry atopowej Xera Calm A.D, które lada moment pojawią się w aptekach w nowym rewolucyjnym formacie!

Grupa Pierre-Fabre i marka Eau Thermale Avene posiadają wieloletnią i ugruntowaną wiedzę w zakresie produkcji leków iniekcyjnych i właśnie tę ekspertyzę wykorzystano opracowując i wprowadzając na rynek linie dermokosmetyków zawierających pozbawioną konserwantów formułę opartą wyłącznie o składniki niezbędne dla skóry i szczelnie zamkniętą w specjalnie zaprojektowanym opakowaniu hermetycznym. W 1996 kiedy produkty po raz pierwszy pojawiły się na aptecznych półkach, to innowacyjne rozwiązanie zostało uznane przez Francuskie Ministerstwo Zdrowia jako prawdziwy postęp w dziedzinie zdrowia publicznego. Naturalne jest zatem, że Laboratoria Dermatologiczne Avène, posiadając już odpowiednią ekspertyzę rozpoczęły pracę nad odpowiedzią na potrzeby pacjentów borykających się na co dzień z problemem skóry atopowej i skłonnej do uciążliwego świądu.

Przełomowe osiągnięcie laboratoriów dermatologicznych Avène

Stworzoną z myślą o skórze atopowej gamę emolientów XeraCalm A.D wprowadzono na rynek europejski w 2013 roku, a rok później w Polsce. Zawiera ona opatentowany składnik aktywny I-Modulia®, który bezpośrednio redukuje uczucie swędzenia, zmniejsza stan zapalny oraz działając przeciwbakteryjnie, przywraca naturalne systemy obronne skóry. Uzupełnieniem składniku aktywnego I-Modulia ® są też: kompleks lipidów CER-OMEGA oraz Woda termalna Avène, nieodłączny element wszystkich produktów Eau Thermale Avène¹.

Dermokosmetyki XeraCalm A.D są wyjątkowo bezpieczne dla osób z atopią a ich formuła jest gwarancją najwyżej tolerancji, tak kluczowej dla skóry szczególnie nadwrażliwej. Opatentowany przez Laboratoria Pierre-Fabre system zamknięcia D.E.F.I. gwarantuje, że formuła produktu, pozbawiona parabenów, środków konserwujących i innych substancji pełniących funkcję konserwującą, pozostaje sterylna i chroniona przez cały okres stosowania i przydatności do użycia, co eliminuje ryzyko podrażnień, alergii i nadkażeń bakteryjnych.

Rok 2018 – prawdziwa rewolucja na rynku produktów do skóry atopowej

Marka Eau Thermale Avène nieustająco poszukuje nowych rozwiązań, ulepszając produkty w swoim portfolio, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodzin atopowych.

W 2018 pokochamy gamę Xera Calm A.D jak nigdy dotąd!

Nowe produkty trafią na apteczne półki już w drugiej połowie września.

  • Znane już produkty o pojemności 200 ml niezmiennie gwarantujące bezpieczeństwo i skuteczność, zyskują nowe, innowacyjne opakowanie umożliwiające praktyczną i łatwiejszą niż dotychczas aplikację. Koniec z wyciskaniem produktu i zwijaniem tubki: teraz zwykłe naciśnięcie na pompkę wystarczy aby uzyskać dozę produktu! Wielką zaletą nowego formatu będzie również jego zwiększona wydajność. Dzięki przełomowej konstrukcji dozownika, niewykorzystany produkt wróci do środka tuby, a szczelne i zabezpieczające przedostanie się do środka powietrza sterylne opakowanie pozwoli nam wykorzystać produkt (balsam lub krem) do samego końca!
  • To nie koniec! Już w 2 połowie września w aptekach pojawi się również pierwszy na świecie sterylny kosmetyk z pompką w ekonomicznym formacie 400 ml! To wydajniejsza pojemność, dostosowana do użytku codziennego, długoterminowego, odpowiednia dla rodzin atopowych stosujących produkt przez cały rok!
  • Rodziny atopowe wiedzą też, że pierwsza chwila ukojenia przychodzi już po oczyszczeniu skóry – dlatego marka Eau Thermale Avène proponuje również NOWOŚĆ Kostkę do mycia o ultra bogatej konsystencji – w sam raz dla rozpoczynających nowy rok szkolny przedszkolaków i uczniów! Jej działanie pielęgnacyjne przyniesie natychmiastowe ukojenie dzięki zawartości flagowego składnika aktywnego: I-modulia®, neutralnym pH i formule nie zawierającej mydła.

Emollient plus

Potwierdzeniem zaawansowanej wiedzy dermatologicznej – DNA marki Eau Thermale Avène jest również rekomendacja Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i zakwalifikowanie produktów Xera Calm A.D do kategorii EMOLLIENT PLUS przez Europejskie Forum Dermatologii ². Więcej na ten temat w artykule eksperta, dermatologa z wieloletnim doświadczeniem klinicznym – w kolejnym numerze ATOPIA 4/2018.

Xera Calm A.D w liczbach:

  • 2.4 mln opakowań – tyle produktów kupili atopowi pacjenci na całym świecie w 2017
  • 20 lat – tyle trwały prace nad rozwojem innowacyjnych kosmetyków sterylnych
  • 12 lat – tyle trwały prace naukowców z Laboratoriów Dermatologicznych Avène nad rozwojem biotechnologicznego składnika aktywnego I-modulia® wyizolowanego z głębin źródła Wody termalnej Avène
  • 1240 – liczba zgłoszeń w konkursie Atopowe SOS 2018. Historię Oliwii, która kończy właśnie 2 tydzień kuracji w Uzdrowisku Avène poznamy już wkrótce!

 


 

1. Joanna Narbutt, Aleksandra Lesiak: „I-modulia® w badaniach klinicznych – zastosowanie emolientów u chorych na atopowe zapalenie skóry”; Forum Dermatologicum Numer 4, Tom 2, 2016; 139-143.

2. EMOLIENT PLUS – nowo wyodrębniona grupa emolientów zawierających substancje aktywne, nie spełniające definicji produktów leczniczych, o udowodnionym działaniu poprawiającym zmiany skórne w przebiegu AZS jak również o dodatnim wpływie na mikrobiom skóry. Charakterystyka formuły określona w nowych Wytycznych Europejskiego Forum Dermatologii w zakresie postępowania terapeutycznego w Atopowym Zapaleniu Skóry. EDF – Guidelines for Treatment of Atopic Eczema (Atopic Dermatitis). Developed by the Guideline Subcommittee «Atopic Eczema» of the European Dermatology Forum A.Wollenberg S. Barbarot T. Bieber S. Christen-Zaech M. Deleuran A. Fink-Wagner, U. Gieler G. Girolomoni S. Lau A. Muraro M. Czarnecka-Operacz T. Schäfer P. Schmid-Grendelmeier D. Simon Z. Szalai J.C. Szepietowski A. Taïeb A. Torrelo T. Werfel J. Ring

Komentarze

Dodaj komentarz