Patronem serwisu jest PTCA

Nareszcie spokojny sen, bez drapania

Atopia 2/2017
Każdego dnia powtarza się ten sam scenariusz. Twoje dziecko drapie się i płacze, bo świąd przeszkadza mu w zabawie, a wieczorem częsty odruch drapania powoduje ból i nie pozwala zasnąć.

Swędzenie, które towarzyszy atopii to nie to nie tylko problem dermatologiczny, ale także czynnik obniżający jakość i komfort życia wszystkich domowników. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja skóry może szybko przywrócić spokojny sen całej rodziny.

Uporczywe objawy

Atopowe zapalenie skóry (AZS) objawia się między innymi suchością, podrażnieniem skóry i świądem. Bariera naskórkowa funkcjonuje nieprawidłowo, przez co nad miernie reaguje na różne czynniki alergizujące takie jak: kurz, roztocza, alergeny pokarmowe czy stres. Choroba uprzykrza życie i dziecku, i rodzicom, którzy bezradnie patrzą na zaczerwienioną skórę i nie śpią bo dziecko cierpi z powodu rozdrapanej skóry. Drapanie przynosi tylko chwilową ulgę, po czym tworzy się błędne koło. Przez uszkodzoną skórę przedostają się drobnoustroje i alergeny, które zaostrzają stan zapalny, a ten z kolei wzmaga świąd

Tradycyjna pielęgnacja to za mało

Leczenie AZS obejmuje eliminację alergenów z otoczenia, często wymaga rygorystycznej diety, a w okresie zaostrzenia, wizyta wizyta u dermatologa i zastosowanie maści ze sterydami jest koniecznością. Ogromne znaczenie ma właściwa higiena i pielęgnacja skóry, z zastosowaniem łagodnych i bezpiecznych kosmetyków do skóry wrażliwej i podatnej na alergie, nie zawierających konserwantów, związków zapachowych ani barwników. Odpowiednie preparaty do skóry atopowej powinny przywracać komfort poprzez odbudowę bariery naskórkowej, wyeliminowanie suchości, zmian zapalnych i uczucia świądu oraz przywrócenie prawidłowego działania wrodzonych systemów obronnych skóry.

Przełomowe osiągnięcie laboratoriów dermatologicznych Avène

Stworzona z myślą o skórze atopowej gama emolientów XeraCalm A.D zawiera opatentowany składnik aktywny I-Modulia®, który bezpośrednio redukuje uczucie swędzenia, zmniejsza stan zapalny oraz działając przeciwbakteryjnie, przywraca naturalne systemy obronne skóry. Uzupełnieniem składniku aktywnego I-Modulia ® są też: kompleks lipidów CER-OMEGA oraz woda termalna Avène, nieodłączny element wszystkich produktów Eau Thermale Avène. 

     

 

Dermokosmetyki XeraCalm A.D są wyjątkowo bezpieczne dla osób z atopią a ich formuła jest gwarancją najwyżej tolerancji, tak kluczowej dla skóry szczególnie nadwrażliwej. Opatentowany przez Laboratoria Pierre-Fabre system zamknięcia D.E.F.I. (Device for Exclusive Formula Integrity) gwarantuje, że formuła produktu, pozbawiona parabenów, środków konserwujących i innych substancji pełniących funkcję konserwującą, pozostaje sterylna i chroniona przez cały okres stosowania i przydatności do użycia, co eliminuje ryzyko podrażnień, alergii i nadkażeń bakteryjnych.

Produkty XeraCalm A.D łagodzą podrażnienia, odżywiają skórę oraz zmniejszają uczucie świądu aż o 97% (1), a ich stosowanie przynosi widoczną poprawę. W najnowszym badaniu opublikowanym w maju 2017 potwierdzono skuteczność XeraCalmu A.D w zmniejszaniu o 64% świądu histamino niezależnego, który wg najnowszych badań dominuje w AZS (3):

1. Spowodowany suchością skóry. Badanie kliniczne przeprowadzone u 32 pacjentów w wieku od 7 miesięcy do 9 lat w ciągu 28 dni.

2. Badanie IV Fazy przeprowadzone z udziałem 1711 pacjentów (Francja, Francuskie Terytoria Zależne i Włochy): 75% pacjentów stosowało wyłącznie XeraCalm A.D raz bądź dwa razy dziennie przez 7 dni ze wskazaniem świąd skórny.

3. Ocena skuteczności kremu XeraCalm A.D w zmniejszaniu intensywności świądu wywołanego eksperymentalnie (świerzbiec właściwy, aktywacja receptorów PAR 2). Prospektywne, podwójnie zaślepione badanie kontrolne vs brak produktu i vs inny krem nawilżający. 30 badanych, w tym 17 kobiet. 2017.

Więcej na www.domenapiekna.pl

 

Produkty do pielęgnacji zostały opracowane w trzech konsystencjach:

  • Krem 200 ml (sucha skóra – faza lipidowa 20%) po posmarowaniu skóry tworzy warstwę ochronną przypominającą opatrunek 0
  • Balsam 200 ml (bardzo nasilona suchość skóry faza lipidowa – 30%) po posmarowaniu skóry tworzy film. Formuła Kremu i Balsamu uzupełniającego lipidy XeraCalm A.D opiera się na synergicznym połączeniu składników aktywnych, których skuteczność i tolerancja zostały potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi.
  • Olejek 400 ml oczyszczający uzupełnia niedobór lipidów w skórze. Delikatnie oczyszcza suchą, bardzo suchą czy atopową skórę niemowląt, dzieci i dorosłych. Jest produktem do higieny o wysokim stopniu tolerancji, nie zawiera mydła, jest bezzapachowy, ma fizjologiczne pH. Przebadany dermatologicznie, okulistycznie i ginekologicznie. Może być stosowany również w czasie zaostrzeń AZS.

Komentarze

Dodaj komentarz