Patronem serwisu jest PTCA

Naturalnie na roztocza

Atopia 4/2018
World Allergy Organization wskazuje na stałą tendencję do globalnego zwiększania się częstości występowania chorób alergicznych, a u około 30-40% populacji świata występuje przynajmniej jedno schorzenie alergiczne.
Clean-bi, artykuł sponsorowany

W Polsce zgodnie z aktualnymi badaniami (ECAP prof. Bolesław Samoliński 2008) dodatnie testy alergiczne ma 40% społeczeństwa polskiego i liczba ta ciągle rośnie. Aż 50% tej grupy (6 mln) to osoby uczulone na roztocze kurzu domowego. Roztocze są statystycznie w populacji polskiej równie często uczulającym alergenem jak trawy.

Kurz podstępny truciciel

Wszechobecny kurz jest nośnikiem wielu alergenów w tym: alergenów roztoczy, ale także alergenów zwierząt domowych takich jak sierść i ślina kota i psa, alergenów pleśni, grzybów, pyłków roślin i owadów. Stała ekspozycja na działanie tych alergenów może objawiać się: problemem z górnymi drogami oddechowymi, katarem alergicznym, zaczerwienionymi oczami, zalegającą wydzieliną w nosie, łzawieniem, kaszlem, sennością i osłabieniem. Najczęstszą konsekwencją stałego narażania może być astma oskrzelowa lub atopowe zapalenie skóry. Walka z roztoczem kurzu jest trudna i uciążliwa, gdyż nie ma uniwersalnego sposobu na pozbycie się tych mikroorganizmów. Sezon grzewczy, wysoka tempera tura pomieszczeń, rzadkie wietrzenie, wilgoć, sprzyjają namnażaniu się roztoczy, w sposób nad którym mamy bardzo ograniczoną kontrolę. 

Broń na roztocza

Specjaliści alergolodzy zalecają stosowanie środków eliminujących roztocza, których na rynku jest duża ilość. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie będą w równym stopniu spełniać pokładane w nich nadzieje. Należy stosować produkty sprawdzone i przebadane pod kątem skuteczności bo to gwarantuje obniżenie stężenia alergenów w naszym środowisku, a tym samym zredukowanie objawów alergicznych i lepsze samopoczucie.

Problemu niestety nie rozwiązują lub rozwiązują połowicznie preparaty biobójcze. Po aplikacji, martwe roztocza, a konkretnie ich odnóża i pozostałe resztki kałowe w postaci białka nadal będą uczulać i wywoływać objawy alergiczne. Skutecznym i zarazem alternatywnym sposobem do stosowania produktów biobójczych czy częstego sprzątania jest sięgnięcie po preparaty antyalergiczne z serii Acarix.

Dlaczego Acarix jest skuteczny?

Fragmentami budowy alergenów są epitopy, czyli determinanty antygenowe łączące się bezpośrednio z przeciwciałem. Epitopy zbudowane są z białka, a każdy epitop charakteryzuje się swoistą budową przestrzenną. Białko alergenu posiada kształt rozpoznawany przez przeciwciało i gdy zostanie rozpoznany następuje wiązanie antygenu przez przeciwciało, a w następstwie zachodzi odpowiedź alergiczna ze strony organizmu człowieka.

Acarix bezpośrednio denaturuje epitop czyli pozbawia go kształtu, swojej budowy tak aby przeciwciało nie rozpoznało go jako potencjalnego zagrożenia i nie wywoływało reakcji alergicznej. Acarix nie jest preparatem biobójczym i nie ma za zadanie zabijać, czy odstraszać roztoczy, gdyż to nie eliminuje problemu. Związki alergizujące, martwe tkanki roztoczy oraz ich odchody nadal pozostaną w naszym otoczeniu i będą uczulać.

Preparat został klinicznie przebadany pod kątem skuteczności w dwóch niezależnych ośrodkach badawczych: IBT Reference Labolatory Lenaxa Kanzas USA i Th University of Auckland School of Medicine w Nowej Zelandii. W podsumowaniu badań zostaje wykazane, że próbki substancji aktywnej w zależności od stężenia i tego czy były badane w testach monoklonalnych czy poliklonalnych, ich właściwości denaturujące, a więc a eliminujące alergeny z naszego środowiska wynosiły 98% w próbce kurzu.

Dlaczego Acarix spray na roztocza?

Zaletą preparatów Acarix jest to że są całkowicie naturalne, nie zawierają akarycydu, benzoesanu benzylu, kwasu taninowego, nie zawierają gazów pędnych, fos fatów, związków lotnych, destylatów chemicznych. Acarix podczas aplikowania nie podrażnia i nie wydziela uciążliwego zapachu. Nie ma konieczności wietrzenia pomieszczeń bądź odkurzania bezpośrednio po aplikacji.

Substancja aktywna preparatu opatentowana przez firmę Gemtek Product z USA jest pozyskana naturalnie, z biomineralnych komponentów i ekstraktów roślinnych, jest skuteczna, całkowicie naturalna, biodegradowalna i bezpieczna dla ludzi i otoczenia.

Acarix spray może być stosowany wielokrotnie i działa aż do sześciu miesięcy po jednorazowej aplikacji, co zapewnia nam długotrwałą i skuteczną ochronę .

Pranie

Jeśli chcemy obniżyć stężenie alergenów w środowisku w którym przebywamy warto również zwrócić uwagę na preparat do prania Acarix Wash. Jedyny środek do prania tkanin w temperaturze poniżej 60 stopni C, który jest skuteczny i nie wymaga wstępnego namaczania tkanin. Niezwykle wygodny w użyciu środek na roztocza, który wystarczy dodać do ostatniego cyklu płukania tkanin w pralce automatycznej. Acarix Wash działa w ten sam sposób jak spray na roztocza Acarix czyli neutralizuje alergeny pop rzez denaturację struktury białka uczulającego.

Produkty z serii Acarix mogą przynieść wszystkim osobom uczulonym nowy wymiar efektywnej walki z alergią bez stosowania silnej agresywnej chemii, a także mogą spełniać kluczową rolę w profilaktyce antyalergicznej, szczególnie u małych dzieci i niemowląt. Regularne stosowanie może prowadzić do zwiększenia odporności organizmu oraz prowadzić do skutecznego zapobiegania infekcji górnych dróg oddechowych oraz gardła.

 

Więcej informacji o produktach Acarix znajdziesz na stronie i w sklepie: www.acarix.pl

Komentarze

Dodaj komentarz