Patronem serwisu jest PTCA

Od redakcji

Atopia 1/2017

Oto pierwszy numer magazynu „Atopia”.

Oto pierwszy numer magazynu „Atopia”. Atopia to mechanizm, który leży u podstaw kilku chorób tzw. chorób atopowych. Z punktu widzenia redakcji PTCA na atopię choruje pacjent, ale do nowych warunków, które atopii towarzyszą, poniekąd musi dostosować się również jego rodzina oraz najbliższe otoczenie. Atopia to także lekarze, farmakologia, dieta, pewien styl życia czy chociażby sposób ubierania. W końcu „Atopia” to magazyn o problemie od A do Z. A jak atopia, Z jak zdrowie.

Czytając o Tosi, która nie chce spać, w cyklu „Nasze historie” zobaczycie, że atopia to element stylu życia. Naszym mottem jest i zawsze będzie przekaz, mówiący o tym, że z atopią da się żyć. Nie oznacza to jednak biernej akceptacji, lecz aktywne polepszanie warunków życia osób dotkniętych chorobą. Zobaczycie jak z podobnymi problemami borykają się na co dzień inni i jak sobie z nimi radzą.

Co to jest „light” i co może znaczyć marketingowe hasło „bez dodatku cukru”? W poradniku o etykietach dowiecie się jak nie dać się nabrać na sztuczki producentów i jak naprawdę czytać etykiety. Większość produktów jest dokładnie opisana, ale czy na pewno umiemy rozszyfrować to, co na nich widnieje? Wychodzimy z założenia, że z tabelami należy żyć za pan brat, pomożemy więc zrozumieć to, co jest na nich napisane i wyjaśnimy jak te informacje interpretować.

Czy tradycyjne podejście wg schematu: rana, przemycie preparatem antyseptycznym, założenie opatrunku jałowego zawsze się sprawdza? W artykule o lawa septykach dowiecie się o najnowszym podejściu do prawidłowego zabezpieczania ran, tych dużych i tych malutkich.

Postaramy się, byście w każdym kolejnym numerze znaleźli odpowiedzi na nurtujące Was pytania – jak leczyć, jak pielęgnować i jak mieć realny wpływ na poprawę komfortu życia atopika, każdego dnia. Mamy nadzieję, że będziecie sięgać po nasze wydawnictwo regularnie i z zainteresowaniem.

W magazynie „Atopia” będziemy edukować, informować, radzić, czasami bawić. Zapraszamy do lektury oraz do czynnego uczestnictwa w życiu ważnego dla nas projektu pod nazwą Polskie  Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA).

 

Wesołych Świąt!
Redakcja

 


Pytania? wątpliwości? ważne informacje? tematy do poruszenia?
Piszcie do nas na adres: redakcja@ptca.pl

Komentarze

Dodaj komentarz