Patronem serwisu jest PTCA

Przełomowa receptura

Atopia 3/2017

Przełomowa receptura – trwała ulga dla skóry

Linia Allergoff® Atopy to wyroby medyczne zalecane do kąpieli, natłuszczania i pielęgnacji skóry atopowej, bardzo suchej i wrażliwej oraz wspomagające terapię łuszczycy i łojotokowego zapalenia skóry. Linia składa się z barierowej emulsji do kąpieli, oliwki oraz kremu i stanowi pełną kurację dla skóry ujętą w trzech krokach. Atutem wyrobów jest ich skład opracowany bez kompromisów, z najwyższą starannością i dbałością o poszczególne potrzeby skóry.

Kąpiel i nawilżanie

Wiele dostępnych na rynku środków do mycia ciała zawiera w swoim składzie szkodliwe związki powierzchniowo czynne, które naruszają naturalną barierę lipidową, przez co podrażniają i wysuszają skórę. Jest to szczególnie groźne dla osób ze skórą suchą, wrażliwą (w tym np. dzieci) oraz pacjentów zmagających się z różnego rodzaju dermatozami. Stosowanie codziennych kąpieli leczniczych, które eliminują suchość skóry jest jednym z najważniejszych elementów leczenia. Allergoff® Barierowa emulsja do kąpieli leczniczych zawiera w swoim składzie jedynie łagodne surfaktanty, dlatego nie tylko nie niszczy naturalnego płaszcza ochronnego skóry, a dzięki obecności substancji tłuszczowych (m.in. olejowego kompleksu Omega plus) wspomaga także jego odbudowę. Zastosowanie substancji silnie nawilżających (takich jak mocznik, liczne oleje naturalne, w tym kompleks DEFENSIL®- PLUS) łagodzi uczucie suchości i świądu po kąpieli. Ochronne działanie wyrobu jest także związane z obecnością prebiotyku– (Biolin), który wspomaga rozwój prawidłowej flory bakteryjnej, ograniczając rozwój flory patogennej.

Linia Allergoff® Atopy jest połączeniem naturalnych składników oraz nowoczesnych emolientów, wśród których warto wymienić Isostearyl isostearate, który cechuje wysoka skuteczność w zapobieganiu utraty wody przez komórki skóry oraz trójglicerydy kaprylowekaprynowe o działaniu natłuszczającym i wygładzającym.

Kąpiel i natłuszczanie

Skóra sucha i bardzo wrażliwa podatna jest na podrażnienia mechaniczne i uszkodzenia spowodowane drapaniem, co prowadzi do stanów zapalnych i nadkażeń. Poza leczeniem farmakologicznym istotne jest natłuszczanie i nawilżanie skóry, co eliminuje uczucie suchości i świądu skóry. Barierowa Oliwka Allergoff® atopy jest bogata w naturalne oleje roślinne, w tym olej sojowy, olej z ogórecznika, olej lniany, kompleks olejowy Omega Plus, które bogate są w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) silnie zmiękczające naskórek oraz wzmacniające lipidową barierę ochronną skóry. Olej lniany stanowi bogactwo kwasów Omega 3,6,9 i oprócz działania silnie regenerującego, a dzięki zawartości witaminy E ma działanie przeciwutleniające.

Pielęgnacja skóry po kąpieli leczniczej

Allergoff® Powlekająco barierowy krem do ciała zalecany jest do codziennego stosowania, zarówno po kąpieli jak i w ciągu dnia. Regularne stosowanie kremu przywraca prawidłową funkcję barierową naskórka, eliminuje świąd skóry, uczucie jej suchości i ogólny dyskomfort. Krem, podobnie jak pozostałe wyroby Atopy zawiera kompleks olejowy DEFENSIL®-PLUS, który chroni i regeneruje uszkodzoną barierę skórną, działa przeciwzapalnie, zmniejsza pieczenie, wyraźnie poprawia kondycję skóry. DEFENSIL-PLUS stanowi połączenie oleju z czarnej porzeczki i wyciągu z Cardiospermum zielonego – tropikalnie pnącej rośliny, stanowiącego łagodną alternatywę do hydrokortyzonu. Olej z czarnej porzeczki bogaty jest w kwasy tłuszczowe OMEGA 3 i 6 – w tym kwas linolowy (niezbędny do budowy ceramidów), kwas y-Linolenowy pobudzający syntezę przeciwzapalnych prostaglandyn i kwas stearydonowy zapobiegający formacji prozapalnych leukotrienów. Zawiera również, tak jak pozostałe 2 wyroby, kompleks olejowy OMEGA PLUS, bogaty w NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), których organizm ludzki nie wytwarza samodzielnie. W skład kompleksu wchodzą olej z orzechów makadamia, olej słonecznikowy, sezamowy, kukurydziany i oliwa z oliwek. Wpływ olejów roślinnych na skórę ma bardzo szerokie działanie – zapobiegają one utracie wody przez skórę, hamują proces starzenia się skóry, przywracają zakłóconą równowagę kwasowo-wodno-lipidową, nadają skórze kwaśne pH i wywierają wpływ na powstanie naturalnej mikroflorę skóry. Dodatkowym atutem kremu, że jest to, szybko się wchłania, nie obciąża skóry i nie pozostawia na niej uczucia lepkości.

 

 

Allergoff® Atopy – innowacyjna linia bez parafiny

Żaden z wyrobów linii Atopy nie zawiera parafiny, oleju mineralnego i wazeliny. Parafina stanowi główny składnik wielu preparatów do pielęgnacji skóry, jest substancją ropopochodną, która w rzeczywistości tworzy na skórze powłokę zaburzającą jej prawidłowe funkcjonowanie. W odróżnieniu od naturalnych olejów parafina nie zawiera żadnych właściwości odżywczych oraz blokuje wchłanianie innych składników.

0% parafiny, substancji zapachowych, barwników, parabenów.

Wyroby Allergoff® Atopy nie zawierają również substancji zapachowych, barwników, parabenów oraz substancji pochodzenia odzwierzęcego.

Wyroby Allergoff® Atopy z uwagi na swe dobroczynne działanie przynoszą trwałą ulgę skórze oraz przyczyniają się do widocznej poprawy kondycji skóry.

Komentarze

Dodaj komentarz